Відновлення вітражів ННЦ «Інститут біології та медицини»

«Фонд освітніх ініціатив» та Студентський парламент ННЦ «Інститут біології та медицини» спільними зусиллями зібрали частину коштів на відновлення пошкодженого вітражного панно Інституту під час ракетної атаки у переддень нового 2023 року.

Вибуховою хвилею було повністю зруйновано три панно, два – отримали часткові ушкодження кольорового скла та свинцевих елементів з’єднання.

Після огляду ушкоджень, здійсненого фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України, було вирішено почати роботу по відновленню вітражів з використанням автентичного скла та свинцевих спаїв.

В перші тижні після атаки неоціненну підтримку надали благодійники. Як люди так і компанії.

«Обʼєднані українці – це сила! Ми не очікували, що вдасться відносно оперативно закрити такий масштабний збір!

До того ж, нам вдалося знайти найкращих майстрів, які володіють вітражною технікою!

Ми сподіваємось, що нові витвори вітражного мистецтва будуть радувати майбутні покоління довгі роки!» – зазначила перша заступниця голови студентського парламенту ННЦ «Інститут біології та медицини», волонтерка Фонду освітніх ініціатив Олександра Місайлова.

Наразі, відновлення унікальних витворів українського модернізму – масштабна реставрація вітражів – набирає обертів.

Початковий етап реставрації включає:

• фотофіксацію проблемних (пошкоджених) ділянок вітражних панно;

• графічне відтворювання та друк ескізів вітражів (вітраж-картонів) у оригінальному масштабі;

• демонтаж залишків фрагментів з оригінальних металічних рам;

• розбір, ідентифікація, миття та розкладання фрагментів для оцінки збереження автентичного скла та залишків свинцевих спаїв;

• оцінка збереженості свинцевих з’єднань та проєктування майбутніх ребер жорсткості для збільшення стійкості відновлених конструкцій вітражів;

• транспортування фрагментів одного панно до майстерні, роботи по відновленню та монтажу в оригінальну раму.

Встановлення першого відновленого вітража заплановано на середину липня у розпал вступної кампанії. Панно з відреставрованими «Метеликами» – символ переродження, метаморфозів та відновлення. Барвистий малюнок буде сяяти ще яскравіше, надихаючи освітнянську спільноту на нові відкриття та звершення!

Команда фонду була рада долучитись до цієї важливої ініціативи та відновити витвори мистецтва, які є українською культурною спадщиною.

Пліч-о-пліч до Перемоги!

🇺🇦