В жовтні 2022 року відкрився освітній хаб «Навички майбутнього» у Черкасах, створений БО «Фонд освітніх ініціатив» спільно з навчально-тренінговим центром STEM-освіти КНЗ «Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та Accord Group.

Освітній хаб «Навички майбутнього» у Черкасах був створений у відповідь на ті виклики, з якими зіштовхнулась громада регіону, а саме: велика кількість внутрішньо переміщених сімей, з якими потрібно працювати й надавати різноманітну підтримку; необхідність подальшої перекваліфікації вчителів, формування їх цифрової компетентності.

Освітній хаб «Навички майбутнього» створив умови для отримання необхідних освітніх послуг вчителями, учнями, студентами та загалом мешканцями громади, зокрема – організація можливості набуття цифрових компетентностей для підготовки фахівців професій XXI століття.

На базі освітнього хабу відбувається гармонізація внутрішньо переміщених осіб у місцевій спільноті. Хаб є діалоговою платформою. Проводиться базова психологічна робота зі слухачами.

У освітньому хабі організована «Діджитал студія для учнів», «STEM-академія для студентів» та «Освітній клуб для дорослих». Є освітній коворкінг, де діти можуть підключатися до дистанційної освіти, використовуючи наявне обладнання. Інфраструктура хабу дозволяє систематично проводити тренінги для батьків й здійснювати підготовку та перепідготовку ІТ та STEM-фахівців.

Наразі в освітньому хабі пройшли навчання понад 1200 слухачів. З них: 58,4 % учні ЗЗСО та ЗПТО, 22,4 % студенти педагогічних ЗВО, 13 % фахівці закладів освіти, 6% дорослі, які опановують нові компетенції. 60 % є внутрішньо переміщеними особами.

У перспективі, тренери освітнього хабу можуть проводити відповідну освітню роботу з формування сучасних професійних компетентностей на запит населення.

Освітній хаб “Навички майбутнього” є цифровим освітнім центром та освітнім провайдером, тренери якого постійно розвиваються та розширюють формати роботи.

Партнери: UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, Accord Group.