Цього тижня у Києві презентували результати дослідження “Портрет українських жінок-підприємиць” що реалізується Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі – ITFC за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»
Tetyana Oblakevych, менеджерка ESG-проєктів БФ Фонд освітніх ініціатив, відвідала захід, де презентували результати дослідження, а також відбулась панельна дискусія щодо ролі та перспектив жіночого підприємництва в Україні.
Метою дослідження є аналіз викликів та перспектив для жінок у бізнесі, враховуючи вплив війни та гендерні підходи. У дослідженні участь взяли 1330 респонденток, 50% із яких є унікальними, проведено 30 глибинних інтерв’ю з підприємицями.
Хоча війна є одним з ключових факторів, який вплинув на результати, підприємиці, які взяли участь у дискусії, говорили не про проблеми і труднощі, а про перспективи і успіхи.
Спілкуючись з підприємицями, які успішно працюють у будівництві, металообробці, усвідомлюєш, наскільки потужною силу є спільнота українських жінок-підприємиць. І все це зафіксовано мовою цифр у дослідженні.
Ось лише кілька з них:
У 2022 році 30% нових компаній очолювали жінки
85% нових бізнесів припадають на сферу надання індивідуальних послуг, 75% — на виробництво одягу, освіту та HR
34% жінок відкрили бізнес у сфері ІТ
У період 2021-2023 років число жінок-підприємиць зросло на 43%
Команда «Фонду освітніх ініціатив» підтримує проєкти, спрямовані на досягнення гендерної рівності в Україні, та дякує організаторам за важливе і грунтовне дослідження.