Новини

Створюємо міжрегіональний ресурсний Центр для тимчасово переміщених осіб. Долучайтесь!

Наразі через активні бойові дії до західних областей України, зокрема у Закарпатську область, виїхала велика кількість сімей з дітьми. Інфраструктура міст та селищ, які приймають тимчасово внутрішньо переміщених осіб, а надто їхні освітні можливості, не розраховано на вирішення як завдань базової освіти, так і задоволення, особливих потреб цієї авдиторії, зокрема психологічної підтримки дітей.

Так, Ужгородська міська територіальна громада розміщує тимчасово переміщених осіб у закладах загальної освіти, спортзалах, закладах позашкільної освіти, що ставить під загрозу освітній процес для місцевих мешканців.

На переконання нашої команди ситуація потребує негайного втручання. У першу чергу необхідно зосередитись на створенні міжрегіонального освітнього та ресурсного центру. Такий Центр як регіональний хаб, окрім надання освітніх та психологічних послуг, дозволить забезпечити ефективне партнерство в суспільно-економічній діяльності між усіма зацікавленими сторонами, зокрема державою, бізнесом та суспільством та сприяти організації процесів соціальної інтеграції в умовах військового стану.

На початковому етапі пропонуємо наступні спільні заходи:
  • технічна підтримка навчання дітей з використанням дистанційних платформ (шкіл), рекомендованих Міністерством освіти і науки України;
  • проведення освітніх заходів, які базуються на проєктній діяльності (STEM-освіта);
  • психологічна підтримка сімей з дітьми, з метою подолання посттравматичного синдрому.

Беручи до уваги потужний позитивний психоемоційний вплив, який здійснює формат STEM-освіти, а саме підвищення впевненості в собі за рахунок відчуття дотичності до глобальних цифрових процесів, розрада в наслідок закладених у освітніх процес елементів гейміфікації, ми надаємо велике значення включенню STEM-тренінгів та STEM-проєктів в роботу Центру.

Зараз ми відбудовуємо коло партнерів та учасників проєкту. Вже маємо вчителів, STEM-тренерів, зокрема, з Донецької області, які мають величезний досвід організації дистанційної форми навчання та роботи з дітками під час війни і готові працювати в Центрі, маємо обладнання для організації освітнього процесу у STEM-лабораторії. Ми налагодили співпрацю з декількома дистанційними школами, які готові надати безкоштовний доступ до навчання через свою платформу для організації дистанційного навчання (рекомендовані Міністерством освіти і науки України).

Потребуємо забезпечити безпечне перевезення обладнання та вчителів з міста Краматорськ Донецької області, житлове приміщення для вчителів та співробітників Центру, приміщення і меблі для організації освітнього процесу, комп’ютерну техніку.

Якщо ви хочете допомогти фінансово або ресурсно, перейдіть за ПОСИЛАННЯМ та заповніть анкету з поміткою "Міжрегіональний освітній Центр".

З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, до Ігоря Старенького,
Igor.Starenkiy@eif.org.ua

Тел.: 0800 351018